Yeni Şafak - 1 Ocak 2021
img

Dünyanın en iyi üniversitelerinde uygulanan ve Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından hayata geçirilen ApplyBAU kabul sistemi, binlerce öğrenciye yetenekleri, girişimleri ve projeleri doğrultusunda burs imkanı sağlıyor. 7 yılda 4 bin 132 öğrencinin faydalandığı ApplyBAU sistemine başvuralar ise 4 Ocak 2021 tarihinde başlayarak, tercih döneminin son iki gününe kadar devam edecek. ApplyBAU sistemi, Hukuk, Sağlık, Mühendislik, İletişim, Eğitim Bilimleri, Konservatuvar, İktisat, Mimarlık gibi fakültelerin yanı sıra Gastronomi, Pilotaj ve Yapay Zeka Mühendisliği gibi bölümleri de kapsıyor. Girişimci öğrencilere destek sağlanıyor Öğrencilerin sınava tabi tutulmadığı, tamamen yetenek odaklı geliştirilen programla burslandırmanın yapıldığı sistemde, öğrenci mezun oluncaya kadar geliştireceği proje ya da girişimler için kolaylıkla desteklenebileceği alanlar bulabilmekte. Bursunu eğitimi süresince kesintiye uğramadan kullanabilen öğrenciler, bugüne kadar önemli alanlarda 33 adet start-up kurma fırsatı yakaladı. Üniversite tarafından verilen rehberlik ve kuluçka merkezi desteği doğrultusunda da ilerleme imkanı bulan genç girişimciler, doğru kanallar aracılığıyla projelerini daha hızlı ve etkili bir şekilde geliştirebilmekteler.

ApplyBAU’ya nasıl başvurulur
4 Ocak 2021 tarihi itibariyle başlayacak olan burs başvuruları için yapılması gerekenler ise şu şekilde; İlk aşamada https://applybau.com/ adresine girilerek, öğrencinin kendisinden istenilen bilgilerin doldurulması gerekir. Bu aşamada öğrencinin kişisel özellikleri, geliştirmek istediği projeleri, hayalleri, girişimleri ya da sosyal sorumluluk adına yapmış olduğu faaliyetler gibi bilgileri paylaşması beklenmekte. Son olarak, değerlendirilen başvuruların ardından öğrenciye belirli oranlarda burs verilmekte. Öte yandan, başvuru sonuçları yıl içerisinde aralıklarla duyurulacak, ilk sonuçlar ise 14 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university