E-Spor Burs Başvurusu Hakkında

ESPOR BURSU NEDİR?

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından uygulamaya alınan, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan espor bursu bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilere fırsatlar sunmaktadır.

BAU bünyesinde yer alan espor merkezinde öğrencilerimiz ile yaptığımız çalışmalar “uygulamalı eğitim” modelini öne çıkarmaktadır. Üniversite takımlarında oyuncuların eğitim süreçleri devam ederken, yapılan turnuva vb. etkinlikler ile operasyon ekiplerinin de tecrübe kazanması hedeflenmektedir.

Yıl içerisinde yapılan atölye, seminer, söyleşiler ile esporun bilinmeyenlerini sektör profesyonellerinden, alanında uzman kişilerden dinleyen öğrencilerimizin; seçmeli dersler ile de teorik olarak espor bilgilerinin artırılması hedeflenmektedir.

Hem oyuncu olarak hem de espor ekosisteminde profesyonel olarak yer almak isteyen tüm öğrencilerin başvurabileceği espor bursu; online olarak yapılacak başvuruların değerlendirmesinin ardından uygun görülen adayların mülakata çağrılması ve mülakat sonucuna göre adayların burs oranlarının açıklanması ile devam etmektedir.

Burs başvuruları aday öğrencilerin aldığı puandan ve seçtiği bölümden bağımsız olarak değerlendirilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler espor bursuna başvurabilir?

ÖSYM tarafından yapılacak 2022 üniversiteye giriş sınavlarına (YKS) katılacak üniversite adayları başvuru yapabilir.

Aktif bir espor taraftarıyım, profesyonel oyuncu değilim, başvurup espor alanında projelerimi anlatabilir miyim?

Bahçeşehir Üniversitesi espor ekosisteminin akademik merkezi olma hedefindedir, bu sebepten dolayı espor konusunda her projeyi değerlendirip gerekli imkanları verme hususunda çalışır. Yapacağınız her başvuru kurul tarafından itina ile incelenip değerlendirilir.

Espor bursu nasıl geçerli olur? ÖSYM tercihleri ile BAU’ya yerleşmek gerekir mi?

Adayın espor başvurusu sonucunda aldığı “kabul mektubu” ve kabul mektubunda yer alan burs oranlarından faydalanabilmesi için ÖSYM tarafından yapılacak 2021 üniversiteye giriş sınavlarına (YKS) girmiş ve kabul mektubunda yazılan bölümlerden herhangi birine yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Aday, kabul mektubunda yer alan bölümlerden hangisine yerleştiyse o bölüm için kabul mektubunda yer alan burs geçerli olur. Kabul mektubunda yer alan bölümler harici bir bölümde burs kullanılamaz.

Espor bölümümü okuyacağız yoksa istediğimiz bölümü seçebiliyor muyuz?

Bahçeşehir Üniversitesinde “espor” adı altında bir lisans bölümü yoktur. BAU’da bulunan herhangi bir lisans bölümünü tercih edebilirsiniz.

Espor bursu hangi bölümler için geçerlidir?

Espor bursunun geçerli olduğu bölümlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Espor bursu İngilizce hazırlık döneminde geçerli midir?

Espor bursu okulumuzun ingilizce hazırlık döneminde geçerlidir.

Bana verilen burs yurt gibi yerlerde geçerli midir?

Espor bursu bir eğitim bursudur. Yurt vb. öğrencinin şahsi ihtiyaçlarını karşılamaz.

Sonuçlar ne zaman ilan edilecek?

Espor bursu sonucunuz ile ilgili takvim daha sonra web sayfamız üzerinden duyurulacaktır. Tercih dönemi tamamlanmadan tüm sonuçlar ilan edilecektir.

Sonuçlar nasıl ilan edilecek?

Espor bursu başvurusu sırasında kayıt oluşturduğunuz e-mail adresinize sonuçların açıklandığı bilgisi gönderilir. Adaylar başvuru yaptıkları sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaptıklarını kabul sonuçlarını görüntüleyebilirler. Adaylar, e-mail adreslerinden ve BAU eSports sosyal medya kanallarından sonuçlarını takip edebilirler.

Başvuru için son tarih nedir ?

Başvurular 10 Ağustos 2021 saat 23:59'a kadar devam edecektir.Sıkça Sorulan Sorular

ApplyBAU 2022-2023

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 9. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university