Dikey Geçiş Burs Başvurusu Nedir?

Dikey Geçiş Burs Başvurusu Nedir?

ApplyBAU DGS bursundan faydalanmak için www.applybau.com adresine başvuru yapılmış olması, başvurunun kabul edilmiş olması ve başvuru yapan kişiye “kabul mektubu” gönderilmiş olması gerekmektedir. Dikey Geçiş Sınavı’nın burssuz kontenjandan yerleştirilmiş olması ve kayıt yaptırması gerekmektedir. ApplyBAU üzerinden kazanılan burslar başvurulan yıl kayıt olunduğu takdirde geçerlidir. Sağlanan burs öğrenim süresi boyunca geçerlidir ve ÖSYM bursu ile birleştirilemez.

Uluslararası diplomalara sahip öğrenciler aşağıdaki koşulları sağladığı takdirde ApplyBAU’dan almış oldukları bursu uluslararası diploma bursu ile birleştirebilirler. Türkiye’deki liselerden mezun olup Uluslararası Diplomalara (IB, Abitur, vb) Sahip Olanlar IB diploma notu 24 ve üzeri olanlara (Öğrencilerin diplomaları veya eşdeğer belge ile başvurmaları gerekmektedir.)

  • ABİTUR diploma notu 2,0 veya daha iyi olanlara
  • MATURA diploma notu 2,0 veya daha iyi olanlara
  • MATURİTA diploma notu 80 ve üstü olanlara
  • Türkiye’deki İtalyan Liseleri tarafından verilen ve İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl onaylanan müfredat gereğince İtalya’da bulunan lise diplomaları ile aynı denkliğe sahip en az 60 diploma notu olanlara
  • Fransız Bakaloryası diploma notu en az 10 olanlara
  • Türkiye’deki liseler tarafından verilen ve Fransız Bakaloryası ile denk en az 60 diploma notu olanlara
Nasıl Başvuru Yapılır?

DGS burs başvurusunda bulanacak öğrenciler, www.applybau.com web sitesine girip “Dikey Geçiş Burs Başvurusu” sekmesine tıkladıktan sonra açılan ekranda “DGS” başlığını seçmelidirler. Daha sonra açılan ekranda sağda kalan Yeni kullanıcı girişindeki formu doldurduktan sonra Öğrencinin e-posta adresine gönderdiğimiz aktivasyon linkine tıklaması gerekmektedir.

Gelen aktivasyon linkine tıklayan öğrenciler başvuru formuna yönlendirilir. Aktivasyon gerçekleşmeden öğrenci sisteme giriş yapamaz. Aktivasyonu tamamlayan öğrenciler, başvuru formunda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmalıdırlar.

Resmi kayıt koşulları ile ilgili detaylı bilgi için: https://bau.edu.tr/blogs/tr/5791-ogrenci-isleri-daire-baskanligiApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university