Nasıl Başvuru Yapılır

“Başvuru Yap!” sekmesine tıkla ve açılan ekranda sağda kalan Yeni Kullanıcı girişindeki formu doldur. Senden istenilen bilgileri eksiksiz olarak tamamla ve hemen ardından e-postana gelen aktivasyon linkine tıkla!
Dikkat Etmen Gerekenler:
- Takip ettiğin ve geçerli bir e-posta adresi ile başvuruda bulunmalısın
- Aktivasyon e-postası gelmemesi durumunda “ApplyBAU’ya Sor” ile bize ulaşabilirsin
E-posta adresine gönderdiğimiz aktivasyon linkine tıkladığında seni başvuru formuna yönlendireceğiz. Aktivasyonu gerçekleştirmeden giriş yapamazsın!
Artık istediğin zaman Giriş Yap ekranından kullanıcı adın ve şifren ile giriş yapabilirsin.
Kendini Anlat
Sen kimsin? Neler yaparsın?
İlgi alanların neler? Yeteneklerin neler?
Bu yaşına kadar neler biriktirdin?
Bunları anlatmanı istiyoruz.

Proje ya da Hayal ve Fikirlerini Anlat
Burada bize anlatman gereken, varsa hayata geçmiş projelerini yoksa fikirlerini ve hayalindeki projelerini anlatmak. İlgili seçeneği işaretleyerek istediğin alanı doldurabilirsin.

Hayatın boyunca herhangi bir sosyal sorumluluk alanında çalışman oldu mu? Bunlar, kulüp üyelikleri olabilir, dönemlik çalışmalar olabilir. Dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek için projelerin ya da fikirlerin varsa mutlaka bize anlatmalısın.

Seni diğer adaylardan farklı kılan özelliklerinden bahseder misin?
Bu alanda bize seni diğer aday öğrencilerden ayıran özelliklerinden kendi cümlelerin ile bahsetmelisin
Sana küçük bir tavsiye; başvurunu önce form dışında bir word dosyasında çalışabilir, ardından sistemde formu düzenli bir şekilde doldurabilirsin. Form içerisinde gösterilen alanlardan dosya yükleyebilir, link ekleyebilirsin, bu alanlar sana yardımcı olacaklar.
Formun altında yer alan “KAYDET” butonuna tıklarsan formunu geri dönüp düzenleyebilirsin. Formunun hazır olduğundan emin olduğunda “BAŞVURUMU TAMAMLA” butonuna tıklayarak değerlendirme için gönderebilirsin.
Adaylara kabul mektupları, başvuru yaptıkları sistem üzerinden dijital kabul mektuplarıyla ve posta adreslerine gönderilen kabul mektuplarıyla ilan edilir. Sonuç açıklanma tarihleri ise ApplyBAU resmi web sayfasından ve adaylara gönderilen e-postalarla duyurulur.
UNUTMA!
ApplyBAU Kabul Mektubunu almaya hak kazandıktan sonra kayıt yaptırabilmek için ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile ilgili bölüme “burssuz” kontenjandan yerleştirilmen gerekiyor!
ApplyBAU'ya Sor