Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Ulaş Çiçekli
Endüstri Mühendisliği
İsmim Ulaş, şu anda Bahçeşehir Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim ve üniversiteye yerleşme dönemimden bu güne kadar ki süreçten bahsedeceğim.

Türkiy’de üniversiteye giriş sisteminde öğrenci olmanın verdiği sorumluluk gerçekten de kolay değil. Hele de 12. Sınıf zamanında sınav stresiyle başa çıkmak hiç kolay değildi, YGS-LYS derken puan hesaplarımı yapmadım, üniversitelerin tavan, taban puanları, sıralamalarını ezberlemedim. Hepsi ayrı bir stres etkeniydi. Fakat ApplyBAU ile tanışmam üzerimden büyük bir yük aldı. Tercih dönemi yaklaştıkça üniversitelerin bütün tanıtım günlerini ve etkinliklerini takip ediyordum ve BAU her zaman benim için önceliklilerdendi. Üniversiteye başladıktan sonra Glaxo Smith Kline, Yapı Kredi Bankası,Türk Hava Yolları (THY) Atlas Global, TAV Havalimanları Holding gibi şirketlerle CO-OP projesi sayesinde görüşme şansım oldu. Atatürk Havalimanında kısa süreli bir İnsan Kaynakları stajı da gerçekleştirdim. Ayrıca 1. Sınıfın yazında ABD de Work and Travel Programına katıldım. Mezun olmadan önce bir dönemimi World Exchange yaparak veya yurtdışı kampüslerimizden birine giderek geçirmek istiyorum. Mezuniyetimden sonra Amerika’da Sivil Havacılık Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmayı hedefliyorum.


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university