Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Ömer Faruk Kılıç
Enerji Sistemleri Mühendisliği
İstanbul'un önde gelen anadolu liselerinden birine yerleşen birisi olarak söyleyebilirim ki hayatım sadece derslere odaklanmam yönünde baskılandığı için iyice monoton bir düzene doğru yol alıyordum. Lisedeki hocalarım ve idari kadrom sadece ders çalışarak hayatta güzel şeyler başarabileceğimiz konusunda ısrarla baskı kuruyordu. Ben ise kendimi geliştirerek, projeler üreterek, sosyaleşerek bir yerlere gelebileceğime fazlasıyla emindim. Bu ısrarım sonucunda 11. Sınıfın sonunda ApplyBAU ile tanışmış oldum. Teorik bilgiye dayalı sınav sisteminden kurtulup sadece yaptıklarınla üniversite kazanabilme fikri bazen uçuk bi fikir gibi geliyor olabilir. Ancak hayal değil gerçek.Bunu açık bi şekilde söylebilirim.

“Hayallerimin peşinden koşarak dünyayı güzelleştirebilirim.”düşüncesiyle çıktığım bu yolda “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.” inancıyla başarıyor olmak çok gurur verici bi durum. Umuyorum ki siz de hayallerinizin peşinden koşar sadece ders kitaplarına gömülerek kendinizden taviz vermez ve dünyayı yapmak istediğiniz güzel projelerle daha iyi yerlere getirirsiniz.


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university