Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Nur Rüya Örenç
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
Eğitim sistemimizdeki en büyük sorunlardan birinin yeteneklerimiz doğrultusunda eğitim alamamamız olduğunu düşünüyorum. Okulumu seçmemdeki en büyük sebep ise beni sadece aldığım notlarla değil hayallerimle, projelerimle, üretkenliğimle ve en önemlisi yeteneklerimle değerlendirmesiydi. Bunu ApplyBAU kabul ve burs sistemi ile gerçekleştiriyorlar. Öğrenciye verilen değerin belki de en etkili göstergesi olarak ApplyBAU sayesinde bir sınavdan daha fazlası olduğunuzu hissediyorsunuz. Fikirleriniz değer görüyor.
Üniversite sınavı senemde sınav psikolojisiyle başa çıkmaya çalışırken bir öğretmenim sayesinde bu sistemle tanıştım. Kendimi ifade etmek için yazdığım yazılarda aslında ne kadar da güzel tecrübeler biriktirdiğimi gördüm ve kendimi daha iyi tanımama vesile oldu. Mesleki bir hedefim yokken yazdığım yazı sayesinde tasarımla ilgili yaptığım projeleri hatırladım ve bunları yaparken kendimi ne kadar iyi hissettiğimi düşündüm. Kendime bir hedef belirlememi ve bu hedef için atmam gereken adımları belirlememi sağladı. Bu projede onay alıp kabul görüldüğüm için çok mutlu ve şanslı hissediyorum. Teşekkürler ApplyBAU


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university