Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Mithat Şaffak
Endüstri Mühendisliği
Lise hayatımı, çoğunlukla okul dışı aktiviteler ve projelere adadıktan sonra teorik dersler ile aramda olan mesafe oldukça açılmıştı. Bana uygun olan bölümün endüstri mühendisliği olduğuna karar verdiğimde ise, bu alanda kendimi en iyi şekilde geliştirebileceğim akademik temeli sağlam olan bir üniversitede bu bölümü nasıl okuyacağım kafamı kurcalamaya başlamıştı.
Her ne kadar ders çalışsam da kendime en uygun gördüğüm Bahçeşehir Üniversitesi’nde burslu bir şekilde okumak, bana hayal gibi geliyordu. İşte boşluğa düştüğüm bu zamanda, okulumdaki rehberlik hocası bana ApplyBAU burs sisteminin renkli dünyasının kapılarını açtı. Yeteneklerimize ve okul dışı sosyal aktivitelerimize oldukça önem veren ApplyBAU, bana yeni bir yol sunmaktaydı. Yaptığım projeler ve aktiviteler, geleceğe dair hedeflerim ve kendimi tanıttığım, toplamda 3 essay ile birlikte, başvurumu büyük bir özenle hazırlayarak tamamladım. Kısa sürede sonucumu öğrendikten sonra, almaya hak kazandığım bursun bana verdiği hırs ile, sınava olan çalışmamı da hızlandırıp Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne burslu bir şekilde girmeye hak kazandım. Şu anda ise, ApplyBAU sayesinde istediğim bir üniversitede, istediğim bir bölümü okumaktayım. Bana geniş ayrıcalıklar sunan ApplyBAU sisteminden herkesin haberdar olmasını çok isterim. Eğer sen de benim gibiysen hiç durmadan şansını üniversite tercihlerinden önce denemeni tavsiye ederim.


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university