Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Mert Baba
Mimarlık
Lise ve ortaokul hayatımda amacım hep aktif bir öğrenci olmaktı. Hayalim hep bir mimar olmaktı. Birçok projeye katılırdım ve kurslara yazılırdım.

Lisenin son senesinde kendimi sınava hazır hissetmiyordum ve istediğim çalışmayı tam olarak gerçekleştirememiştim. Bunun sonucunda üniversite sınavında istediğim sonuçları alamamıştım. Bahçeşehir Üniversitesi’ni ziyaret etmeden önce bir sene daha hazırlanmayı düşünüyordum.

Sınavdan sonra tanıtım günlerinde BAU'lu öğrenciler ApplyBAU diye bir kabul ve burs sisteminden bahsetti. Bahçeşehir Üniversitesi’nin ApplyBAU sayesinde öğrenci alımında öğrencinin hayallerine ve projelerine değer vermesi okulu en başından sevmemi sağlamıştı. Bana göre üniversite hayalleri gerçekleştirme kurumudur ve BAU’nun öğrencilerin hayallerine değer vermesi doğru üniversiteyi bulduğumu anlamamı sağladı. Yaptığım çalışmaların değer gördüğü bir okulda olmak istiyordum bu yüzden ApplyBAU’ya hayallerimle başvuru yaptım. Bir mimar olma hayaliyle sanat ve tasarıma dair yaptıklarımla ApplyBau’ya başvurdum. Eskiden katıldığım yarışmaları, resimlerimi ve heykellerimi sisteme yükledim. Çabalarım karşılıksız kalmamıştı ve çok iyi bir burs kazandığımı öğrendim. ApplyBAU sayesinde üniversite tercihlerime ve geleceğime yön verdim ,şu an hayalim olan bölümü okuyorum.


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university