Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Melis Erdoğan
Hukuk
Fen ve Teknoloji Lisesine başladığım günden itibaren birçok projenin içinde yer aldım. Kendimi tanıma sürecinde birçok alanla ilgilenerek çok yönlü olmaya çalıştım. Junior Achievement(JA) Avrupa tarafından düzenlenen girişimcilik yarışmasında,kurduğumuz şirket ve ürettiğimiz ürün ile ülkemizi temsil ettik. Katılan 30 ülke arasında En İyi Şirket birinciliği ödülünü ilk defa ülkemize kazandırdık. Lisenin ilk yıllarına mühendislik hayaliyle başlamıştım.Yapmış olduğum projeler, katıldığım eğitimler ve yarışmalar farklı özelliklerimi ortaya çıkardı. Kişilerle iletişim halinde olmak ve sorunlarının çözüme ulaşmasında destek vermenin beni mutlu ettiğini anladım. Üniversite sınavına üç ay kala alan değiştirdim. Bu kararımla daha stresli ve zorlu bir üniversite sınavı süreci geçirdim. Gelecekte ne yapmak istediğimle ilgili net bir karar vermenin rahatlığını da aynı zamanda yaşadım. Bu aşamada Nisan ayında arkadaşlarımın yönlendirmesiyle lisedeki başarılarımın karşılığını bulabileceğim ApplyBAU başvuru-kabul-burs sistemini araştırmaya başladım. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk fakültesinin akademik kadrosu, yurtdışı imkanları ve kampüsün merkezi lokasyonda olması beni çok etkiledi.

ApplyBau başvurumu hazrıladıktan sonra çok iyi bir burs ile kabul edildiğimi öğrenince burada okumak istediğime karar verdim.
Apply BAU bursunun lise hayatımda verdiğim bunca emeğin ve çabanın karşılığını bulduğum ve hayallerimi gerçekleştirme yolunda (sadece bir sınav sonucuna bağlı olmadan ),üniversite olarak yanımda olduğunu hissettiğim çok değerli bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Lise hayatında derslerinin dışında hayata dokunan, kendini gelştirirken etrafına duyarlı, hayallerine ulaşma yolunda her gence şans veren ve her şeyin birkaç saatlik sınav başarısı olmadığını gösteren bir sistem. Üniversite tercihlerime yön veren harika bir süreç oldu.
Seni seviyorum ApplyBAU


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university