Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Elif Aleyna Duman
Sosyoloji
Geçtiğimiz sene 12.sınıfta geçirdiğim trafik kazasıyla başlayan sınava yeniden hazırlanma sürecim, instagram üzerinde kendimi motive etmek için açtığım "Elif Diye Birinin Günlüğü" bloguyla bir anda değişti. Bireysellikten çıkarak karşımda benim gibi hisseden onlarca hatta sonraları binlerce insana ulaşmaya başladığım bu hesapla insanlara "Hayal ettiğiniz şeyi yapın!" sözünü aşılamaya çalıştım. Bu hayallerinin peşinden gitmiş, örnek alınası sosyal medyanın bilir yüzlerinin konuşmalarıyla katılım gösterdiği ana projem olan, şehir şehir devam etmesini istediğim  "İçindeki Sese Kulak Ver" konferansının ilkini BAU'da 300’ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirdim, üstelik konuşmacılardan biri de bendim! Ardından devam eden burs alma süreciyle tanıştığımız ApplyBAU'lu dostlarımdan Sertan Helvacı'yla kurduğumuz "Septhink" ekibiyle, şuan Eventshere adında bir mobil uygulama geliştirmekte ve aynı zamanda diğer projelerimizin oluşumu için uğraşmaktayız. Ve şimdi tüm bunlar devam ederken, BAU Radyo üzerinden yaptığım radyo yayınları ve sosyal medyada oynadığım aktif rolle, insanların hayatına dokunup onların içindeki sesi dinlemesi için uğraşmaya çalışıyorum!

Üniversite sınavına hazırlanan ama aklının bi’ köşesinde onlarca proje barındıran aday arkadaşlarıma söyleyebileceğim en önemli şey: hayallerinizi imkansız bulan ve size yapamazsın diyen kimseye inanmayın, içinizdeki sese kulak verin! Teşekkürler ApplyBAU!


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university