Öğrenci Gözünden ApplyBAU

img
Baran Somaklı
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
Hayalleri ve hedefleri olan çoğu öğrencinin hep düşündüğü bir şey vardır. Keşke bu sınavlara girmesem de beni yaptıklarım ile yapacaklarım ile sınasalar ve üniversiteye alsalar. Evet bu noktada karşımıza ApplyBau çıkıyor. ApplyBau sizin şimdiye kadar yapmış olduğunuz projelere, hayallerinize ve hedeflerinize bakarak size burs vererek BAU’lu olmanın ayrıcalığı ile vizyonunuzu bir adım daha öne taşımanızı sağlıyor.

Ekip olarak Bahçeşehir Üniversite’sinde düzenlenen i̇ndir.com Mobil Uygulama Yarışması’na katılmıştık. Etkinlikte ApplyBau yetkililerinin verdiği konferansı dinlerken ApplyBau’ya başvurmayı düşündüm ve ekip arkadaşlarım ile paylaştıktan sonra onlar da kesinlikle başvurmalısın dediler. Ve o yarışmada ekip olarak ikincilik ödülünü aldıktan sonra hemen ApplyBau’ya başvurdum.

ApplyBAU başvurumda geliştirdiğimiz mobil uygulamamızdan bahsettim. Uygulamamızın ismi Scode. Kurgulanmış senaryolar ile yazılım öğrenimini sağlayan mobil bir uygulamadır. Kullanıcılar senaryoları canlandırmak için yazılım kodlarını kullanarak eğitim sağlar. Eğlenerek kodlama öğrenme projesi kişisel görüşüme göre günümüz dünyası için gerçekten çok önemli bir alan. Şu anda uygulamamız hem Google Play hem de App Store’da bulunmaktadır.


ApplyBAU 2023-2024

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 10. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university