ApplyBAU Blog

img
Nil Sözen ApplyBAU Röportajları

ApplyBAU röportajları kapsamında aday öğrencilerimizle, ApplyBAU burslu öğrencilerimizle, akademisyenlerle ve iş dünyasından temsilcilerle gerçekleştireceğimiz röportajların ilkini üniversitemize ApplyBAU ile kabul alarak yerleşen ve mezun olduktan sonra iş dünyasındaki yerini alan Nil Sözen ile gerçekleştirdik.1) Bahçeşehir Üniversitesi ile tanışma hikayenden bize bahseder misin ?

Tamamen şans eseri diyebilirim. Tercih dönemi esnasında yanından geçerken,burayı da göreyim diye uğradığım okul, karşıma çıkan en büyük şans oldu. İşletme Mühendisliği standını gördüğüm an istediğim bölümün Bahçeşehir Üniversitesi’nde de olduğunu gördüm ve bambaşka bir yol düşünürken yepyeni bir hikaye başladı.2) ApplyBAU Sistemine nasıl bir başvuru yapmıştın ?

Diğer adaylardan hangi konularda öne çıkabileceğimi düşünerek sadece akademik değil; sosyal ve kültürel olarak da kendimi anlattığım; hayallerim ve hedeflerimi detaylandırdığım bir başvurum olmuştu.3) Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim alırken kendine ne gibi farklar katabildin?

Bahçeşehir Üniversitesi’ni her zaman istediğin projeyi gerçekleştirebildiğin bir ev olarak tanımlarım. Kişinin gelecekte planladığı kariyer doğrultusunda derslerini seçebileceği, istediği taktirde her şeyi yapabileceği, tüm projelerinde destek alabileceği bir okul. Tanıtım Günleri, Organizasyon Birimi, Öğrenci Konseyi, seçili öğrenci kulüplerinde bulunma şansım oldu ve tanıdığım bana kocaman bir aile olan insanlar, ekip olarak yaptığımız güzel proje ve etkinlikler a’dan z’ye her şey beni ben yapan bana çok şey katan şeyler oldu. Özellikle CO-OP birimiyle de birbirinden eşsiz staj deneyimlerim oldu. Bu deneyimler de kariyer anlamında BAU’nun bana kattığı en büyük desteklerden.4) Şuanda nerede çalışıyorsun ve işe başlama sürecin nasıl gerçekleşti?

Şu anda Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nde Aptamil markasında çalışıyorum. Staj deneyimlerim hep pazarlama üzerine oldu, mezun olduktan sonra da pazarlama alanında asistan marka müdürü pozisyonlarına başvurdum ve bir arkadaşım şimdiki şirketimde boş bir pozisyon olduğundan bahsetti. Heyecanla CV’mi ulaştırdım ve süreç olumlu sonuçlandı.
ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university