ApplyBAU Blog

img
Çağrı Hazar Oğuz ApplyBAU Röportajları

ApplyBAU ile aramıza katılan Sinema ve Televizyon bölümü öğrencimiz Çağrı Hazar Oğuz ile başvurusu ve üniversite hayatı hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.1. ApplyBau ile Nasıl Tanıştın?

ApplyBau ile rehber öğretmenim Yelda Gözaydın sayesinde tanıştım. Bir gün onuncu sınıfta her zamanki gibi lise koridorlarında elimde kamera sırtımda tripod dolaşırken ve nerde çekim yapabilirim diye düşünürken yanıma geldi ve bana üniversite eğitimi hayalime ulaşan yolda yardımcı olabilecek ApplyBAU sistemini anlattı.2. Bize kabul alma hikayenden biraz bahseder misin?

ApplyBau ile erken tanışmam benim için bulunmaz bir nimet olmuştu, önümdeki üç senenin tamamını kafamda fikirler, elimde kalem ve omuzumda kamera ile geçirdim. Sınırlarımı aştım onlarca fikir ve içerik üretip bunları yaptığım etkinliklerde paylaştım. Son bir yıl kala ApplyBau başvurum hakkında yoğunlaştım, bir sinemacı olarak hikaye anlatmanın önemini çok iyi biliyordum bende kendi hikayemi beni tanımayan insanlara en etkili şekilde anlatmak için bir video ve yaptığım projelerimden bahsetmek içinse otuz sayfalık detaylı bir pdf hazırlayıp başvurumu tamamladım. Yazdığım metinlerde kısaca neler yaptığımı anlattım ve proje dosyamda detaylı içerikleri verdim.3. BAU’ya geldiğin ilk günü bize biraz aktarır mısın nasıl bir beklentin vardı?Üniversitede ilk günün nasıl geçti?

ApplyBau benim için zorunlu bir hedef haline gelmişti ya olacaktı ya da üniversitesiz kalacaktım bu sebepten ötürü çok fazla araştırma yaptım Bahçeşehir Üniversitesini o kadar detaylı araştırdım ki ilk gün gördüğüm her yeri ayrıntısına kadar bildiğim fakat ilk kez gördüğüm için çok heyecanlı geçmişti. İlk günden itibaren hayallerim olan ve tek tercihle geldiğim BAU bana bir şeyler katmaya devam ediyor ve hep devam edecek gibi görünüyor.4. ApplyBAU’ya başvuru yapacak aday öğrencilere ne gibi tavsiyelerin olabilir?

Bu hayattaki en güzel şeyden “üretmekten” vazgeçmeyin. Yaptığınız veya yapacağınız ne olursa olsun durmayın ve sergilemekten insanlara sunup fikirlerini almaktan kaçınmayın. Benim başarılarımdaki en büyük faktörlerden biride yoktan var etmektir, ortaya bir ürün çıkarırken karşınıza çıkan zorlukları veya eksiklerinizi dert etmeyip en basit yoldan çözebilirsiniz asıl başarıyı elinizde olmayan şeyleri üreterek başarırsınız. ApplyBau başvurunuz içinde benim gibi çok stres yapmayın bir şeyleri başardım diyebiliyor ve başvurunuzda kendiniz olabiliyorsanız gerisi kendiliğinden gelecektir…
ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university