ApplyBAU Blog

img
Zeynep Yazıcı Öğrencilerin Gözünden ApplyBAU
#DijitalOyunTasarımı tüm içeriğiyle beni heyecanlandıran bir bölüm oldu. Dijital Oyun Tasarımı ile #BahçeşehirÜniversitesi ‘nde düzenlenen #MoveUp eğitimlerinde tanıştım. O günden sonra tüm planlarımı anlık olarak değiştirip bu bölümün bende uyandırdığı heyecana kapıldım ve yeni bir gelecek planı oluşturmaya başladım.Bölümü araştırdığımda çok fazla üniversitede yaygın olmadığını Türkiye’ye daha yeni geldiğini ve BAU’nun öncülük ettiğini öğrendim.Farklı farklı okullarda okuyan Dijital Oyun Tasarımı öğrencileriyle ve akademisyenleriyle görüşmeler sağladım ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin bu bölüm için ne kadar donanımlı olduğunu, öğrenciye ne kadar değer verdiğini öğrendim.Bu yeni serüvenimde #ApplyBAU benim yol arkadaşım oldu. ApplyBAU çok önceden keşfettiğim bir sistemdi ve duyduğum andan itibaren gerçekten öğrencinin hayallerine, projelerine ve kendisine değer veren bir sistem olması çok dikkatimi çekmişti. Ben hayallerim ile başvuru yaptım ve kendimi sadece kelimelerle ifade etmem gerektiğinin farkına varıp yazdığım her kelimenin her cümlenin öneminin farkındalığıyla başvuru içeriğimi hazırlamaya başladım. Bu zamana kadar kendime kattığım değerlerden, katıldığım eğitimlerden, yarışmalardan ve hayallerimin gücüyle neleri başarabileceğimden bahsettim.ApplyBAU genelde insanların inanmadığı bir sistem ama gerçekten araştırmalar sonucunda bu sistemin tamamen öğrencilere değer temelinde hazırlanmış olduğunu anlayabiliyorsunuz ve bu bir öğrenci için çok anlamlı bir şans.


ApplyBAU burs sonucumun açıklandığı gün verdiğim emeklerin karşılığını aldığımı hissetim ve Şuan ApplyBAU %50 burslu Dijital Oyun Tasarımı bölümü öğrencisiyim. İçerisi sandığımdan çok daha verimli ve eğlenceli bir alan.Şans eseri gördüğüm “Hayallerinle üniversiteli olabilirsin!” cümlesi sayesinde buralara gelebileceğimi hiç tahmin etmezdim.İyi ki #BAU !


İyi ki ApplyBAU!


İyi ki Dijital Oyun Tasarımı !


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university