ApplyBAU Blog

img
İlayda Boyacı Öğrencilerin Gözünden ApplyBAU
Halkla ilişkiler bölümü hayal ettiğimden daha fazlasını bana sunan bir bölüm oldu. Genel olarak bilinenin aksine iletişim alanında oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan halkla ilişkiler bölümü ile tanıştığım andan itibaren bana çok uyumlu olduğunu ve aslında hayalimdeki işin tam olarak böyle bir şey olduğunu fark ettim.


Üniversiteye hazırlandığım dönemde sözel alan öğrencisi olma kararım ile Halkla İlişkiler bölümünü araştırmaya başladım ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin hayallerime giden bu yolda bana öncelikle İletişim Fakültesi olarak, halkla ilişkiler bölümü için en iyi yer olacağını sağladığı imkanlar sayesinde gösterdi.


İletişim fakültelerini araştırırken BAU’nun iletişim alanında yenilikçi öğretim sistemiyle diğer okullardan ne kadar farklı olduğunu ve beraberinde sağladığı staj imkanlarını gördükten sonra çalışmalarımı tamamen Bahçeşehir Üniversitesini kazanma odaklı değiştirmeye başladım.


Üniversiteye hazırlık sürecimde #ApplyBAU karşıma çıkan en büyük fırsatlardan biri oldu. 18 Yaşına kadar kendini derslerin dışında da sosyal anlamda geliştirmeye çalışan bir genç olarak bu zamana kadar katıldığım yarışmalar, sosyal etkinlikler , hobilerim ,hayallerim ve en önemlisi, o yaşıma kadar kendi adıma yaptığım tüm emeklerin bir karşılığı olarak burs verebilecek bir sistem olması beni çok heyecanlandırdı. Halihazırda bir projem olmadığı için hayallerim ile başvuru yaptım. Büyük bir titizlik ile başvuru yazımı tamamlamaya ve kendimi en iyi şekilde ifade etmeye çalıştım. Küçüklüğümden bu yana büyük-küçük fark etmeksizin içerisinde bulunduğum tüm etkinlikleri yazıma ekledim. Hayallerim kısmına ise okulun bana sağlayabileceği imkanlarla ve potansiyelim ile istediğim bölüm ile ilgili gerçekleştirebileceğime inandığım hayallerimden bahsettim.


Sonuçlar açıklandığında Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü %75 burslu bir şekilde kazandığımı öğrendim ve hayallerime giden yolda yeni bir serüvenin ilk adımlarını atmaya başladım.


ApplyBAU hayatıma dokunduğu günden itibaren tüm çevreme ve aday öğrencilere önerdiğim bir sistem haline geldi.

Şuan 2.sınıf bir Halkla İlişkiler öğrencisi olarak Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarından birinde staj yapmaktayım. Hayallerim ile başvuruda bulunduğum bir sistem sayesinde buralara gelebileceğimi hayal edemezdim.


İyi ki #BAU !


İyi ki ApplyBAU!


İyi ki Halkla İlişkiler!


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university