ApplyBAU Blog

img
ApplyBau Öğrencilerden Neler Bekliyor

2013 yılında hayata geçirilen ApplyBAU başvuru-kabul modeli, Türkiye’nin 81 ilinde aday öğrencilerin kendilerini keşfetmelerini ve farklarını çekinmeden ortaya koyabilmelerini amaçlar.ApplyBAU Öğrencilerden Hayal Kurmalarını Bekler!Bir hayal, bir gecede gerçeğe dönüşmez.Alın teri, kararlılık ve çok çalışmayı gerektirir. ApplyBAU, hayalleriyle ayakta duran; gece yattığında kurduğu hayallerin sıcaklığını avucunda hissedebildiği için farklı olan, hazır olanı almayan, yoktan var edebilmenin hazzını yaşayabilen öğrencileri aramaktadır.Motivasyonunuz, dışsal kaynaklı olmasın. Hiçbir zaman ne para ne de belge. İçinizde yaşadığınız zaferlerle, motive olun ve başarıyı tattıkça hayallerinizi zorlayın. Ayaklarınızın üstünde durdukça daha çok sarılın hayallerinize.Kendini anlat alanında ilgilenmekten keyif aldığın aktivetelerden, okumayı sevdiğin yazarlardan, izlemeyi sevdiğin film türlerinden, ilgilendiğin spor veya sanat dallarından bahsedebilirsin. Katıldığın sosyal sorumluluk vb. çalışmaları aktarabilirsin. Herkesten farklı olduğunu düşündüğün bir ilgi alanın varsa onu aktarabilirsin. Duygusal özelliklerinden bahsetmen de faydalı olacaktır. Kısacası kendini kimliğinde yer alan bilgilerin dışında doğal bir şekilde anlatmanı bekliyoruz.Proje/Hayal/Fikir alanına gelirsek;/p>

Kendine uzun vadeli hedefler belirle ve bu hedefler uğruna çalışmaktan, zorluklara karşı direnmekten ve üretmekten vazgeçme. Ürettiklerini rahatça bizimle paylaşmaktan çekinme. Herhangi bir proje içinde yer aldıysan projeni, içinde yer aldığın bir projen yoksa senden fikirlerini, hayallerini ve hedeflerini anlatmanı bekliyoruz. Hayal ve fikir ortaya koymak için tercih etmeyi düşündüğün bölümlerle ilgili araştırmalar yapman ve bu bölümler ile ilgili güncel olarak neler üzerine çalışıldığını incelemen faydalı olacaktır.Başvurumuzun son sorusu olan “Seni diğer adaylardan farklı kılan şey nedir? “kısmı ise tüm başvurunun aslında son paragrafı. Bize kabul mektubunu neden alman gerektiğini farklarını ortaya koyarak anlatmalısın. Herkes farklıdır, sadece farklarının fakında değildir.Unutma sen bizim için önemlisin!
ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university