ApplyBAU Blog

img
ApplyBAU’lu Öğrencimiz Berker Gültepe’nin Hayali Gerçek Oldu
ApplyBAU başvuru ve kabul modelimize geliştirmek istediği uygulama ile başvuru yapan öğrencimiz Berker Gültepe’nin uygulaması Clapper yayınlandı.ApplyBAU sistemine başvuru yapan öğrencilerimiz üniversite eğitimleri sırasında çalışmalarına devam ediyorlar. Bir çok öğrencimiz projelerini ve hayallerini gerçekleştirme yolunda önemli adımlar atıyorlar.Berker Gültepe, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi. Başvuru içeriğinde geliştirmeyi hayal ettiği Clapper uygulamasından bahsederek tam burs almaya hak kazanmıştı.
TELEVİZYON VE SİNEMA DÜNYASININ YENİ SOSYAL AĞI ‘CLAPPER’ MOBİL UYGULAMASI SİNEMASEVERLERE BULUŞUYOR.

Berker hayallerini kurduğu ve sonunda yayınladığı uygulaması Clapper’ı şöyle anlatıyor ;

“Uygulamamız film ve dizi olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Film izleme aşamasında öncelikle o filmi izlemiş arkadaşlarınızın yapmış olduğu değerlendirmeleri görebiliyorsunuz. Fragman, kısa bilgi, oyuncular, yorumlar ve benzer yapımlar gibi bilgilerin dışında o an izlenen içeriği lokasyonla beraber izlediğiniz bir arkadaşınız olup, olmadığını görebiliyorsunuz. İçerikle ilgili yapılan paylaşımlarla arkadaşlarınız nelerden hoşlandığınızdan ve hangi yapımları sevdiğinizden haberdar oluyor. Uygulamada herkesin kişiselleştirebildiği bir profili, takipçileri, takip ettiği listeleri, medyaları ve yorumları var. Bunun yanı sıra izlenilen dizi ya da filmlerde ‘nerede kalmıştım?’ problemini de bu uygulamayla aşabiliyoruz. Clapper’da takip edilen dizilerin yeni bölümleri çıktığında uygulama üzerinden kullanıcılara bildirim dağıtıyoruz. Ayrıca kullanıcılar bunu kendi izleme takvimlerinde görebilecekler.”Kendisi gibi henüz üniversite öğrencisi olan ortağı Utku Sağsöz ile birlikte kurdukları Clapper Agency ile birlikte çalışmalarına devam eden öğrencimiz Berker Gültepe’yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.ApplyBAU sistemimiz kapsamında üniversitemizde eğitim alan veya mezun durumunda olan öğrencilerimizin başarı hikayelerini ilerleyen yazılarımızda paylaşmaya devam edeceğiz…


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university