ApplyBAU Blog

img
Su Eda Yılmaz ApplyBAU Röportajları
Merhaba ApplyBAU adayı!


Benim ismim Su, Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencisiyim.


Sizlere ApplyBau serüvenimden ve bu sistem hakkındaki fikirlerimden kısaca bahsetmek için buradayım. Öncelikle Bahçeşehir Üniversitesi’nin öğrenciye, öğrencinin fikirlerine ve yeteneklerine oldukça değer veren bir üniversite olduğunu bilmelisin. Bu ApplyBau sistemi de bunun bir kanıtı niteliğinde zaten :)


Bu düşünceyi duyarak üniversiteyi ve sistemi araştırmaya başlamıştım. Lise hayatımda her şeyden çok kendimi farklı alanlarda geliştirmeye, kendimi ve ilgi alanlarımı keşfedebilmeye önem veren bir öğrenciydim. Her lise öğrencisi gibi benim de kafamda geleceğime dair soru işaretleri ve bazı isteklerim vardı. En büyük isteğim ise puanım nereye yeterse orada değil gerçekten yetenekli olduğum alanda mutlu olduğum bir bölümde olmaktı. İşte Applybau sistemi tam da bu isteğimin karşılığıydı. Öğrencinin yeteneklerine, yetenekleri doğrultusunda yaptıklarına değer veren bir üniversite ve hayallerini gerçekleştirmek adına bir basamak olan bu sistem beni oldukça heyecanlandırmıştı. Etrafımdaki birçok kişi kişisel gelişimim için gösterdiğim gayretin, katıldığım konferansların, yaptığım projelerin, kurduğum hayalin Türkiye’deki sistemde bir karşılığı olmadığını ve bu yöntemle başaramayacağımı söyleseler de vazgeçmedim ve başardım çünkü ben kendime ve kurduğum hayallerime güveniyordum. Şimdi ise okulumun sağladığı olanakları en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. ÇAP yapmak, CO-OP sayesinde büyük şirketlerle görüşmek ve staj yapmak, yurt dışı olanaklarından yararlanmak gibi hayallerim var. Kısacası Applybau’lu olmanın avantajlarını kullanmak istiyorum.Biliyorum olduğun yol çok stresli ve zorlu bir yol ama bu stresli yolda yürümeye çalışırken bir yandan da hayal kurmaktan vazgeçmemelisin. Eğer senin de güvendiğin ve kurmaktan vazgeçmediğin hayallerin, düşündüğünde seni heyecanlandıran projelerin varsa başvurmak için daha neyi bekliyorsun? Bil ki bizim aramızda senin o fikirlerine çok değer veren büyük bir Applybau ailesi var.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university