ApplyBAU Blog

img
Niyazi Koçak ApplyBAU Röportajları
Bahçeşehir Üniversitesi ve ApplyBAU ile Nasıl Tanıştın ?

ilk tanışmam 11.sınıf yazında İstanbul’a ablamın yanına tatil için gitmemle oldu. Gezmek için gittiğimde Beşiktaş’ta deniz kenarında otururken üniversiteyi gördüm manzarası harikaydı. O gün hayran kalmıştım ve orada okumayı çok istemiştim 1 yıl sonra o üniversitede okuyacağım aklımın ucundan bile geçmemişti. İnternette araştırma yaparken ApplyBAU sistemini duydum ve başvuru yaptım. Daha sonra arkadaşlarımın da bu sistemden başvurmalarını sağlamak amacı ile yetkilere mail ile ulaştım. Bahçeşehir Üniversitesi yetkileri gelip okulumuzda sunum gerçekleştirdiler.


ApplyBAU Sistemine Nasıl Bir Başvuru Hazırladın?

ApplyBAU ya kendimi ve hayallerimi en iyi şekilde anlatmaya çalıştım. Bu başvuruyu yaparken zaten hayalim olan Sinema televizyon bölümünün ne kadar istediğimi fark ettim. Bu bölümle ilgili gelecekteki planlarımdan neden bu bölümü istediğimden bahsettim. Yaptığım kısa film çalışmalarından bahsettim ve linklerini başvuru sayfasına ekledim. Sinema ve Televizyon alanı dışında tüm sosyal yönlerimi detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. ApplyBAU sisteminin tek taraflı bir değerlendirme olmadığını biliyordum


Bahçeşehir Üniversitesi’nde Geçen Günlerin Hakkında Neler Söylemek İstersin?

Üniversiteye hazırlık eğitimi ile başladım. İlk olarak yabancı dilimi geliştirme olanağı buldum. Birçok kulüpte bulunarak birçok etkinlik ve eğitime katıldım. Daha farklı ilgi alanlarımın da olduğunu fark ettim. Gelecek yıllarda ilgi alanlarım ile ilgili çalışmalar yürütmek istiyorum. Kulüp etkinlikleri kişisel gelişimime ve sosyalleşmeme ciddi katkılar sunuyor.


ApplyBAU’ya Başvuru Hazırlayacak Öğrencilere Neler Tavsiye Edersin ?

Kendilerine ve yetenekleriyle en alakalı bölümü seçsinler. Yazılarına başlamadan önce nelerden bahsedeceklerini konu başlıkları halinde ayırabilirler. Kendilerine inansınlar ve hayallerinden vazgeçmesinler. Belirledikleri konu başlıkları üzerinden düzenli bir anlatım çok faydalı olacaktır. Akıllarına gelenden ziyade birazcık üzerine araştırma yaparak başvuru yapsınlar. Başvuru yapacakları alanda güncel ne gibi çalışmalar yapılıyor araştırsınlar. Üniversitedeki hedeflerini anlatırken mutlaka kendilerinin sosyal yanlarını, katıldıkları etkinlikleri başvurularına eklesinler. Herkese başarılar dilerim.


Üniversiteye Başladıktan Sonra Ne Gibi Çalışmalar Yürütmeye Başladın?

Var olan youtube kanalıma yoğunlaşmaya devam ediyorum. Düzenli olarak ilgi çekici içerikler üretiyorum. Bir yandan bu konu odaklı eğitimler almaya başladım. İşin teori kısmını da öğrenmenin son derece faydalı olduğunu düşünüyorum.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university