ApplyBAU Blog

img
Nihat Batuhan Babacan ApplyBAU Röportajları
1. Bahçeşehir Üniversitesi ile nasıl tanıştın?

Merhabalar ismim Batuhan. Okulumuzun İletişim Fakültesi’nde Reklamcılık bölümü son sınıf öğrencisiyim.


2. Bahçeşehir Üniversitesi ile nasıl tanıştın?

Bahçeşehir Üniversitesi ile lise 3. Sınıfta okulumuza tanıtım çalışması için geldiklerinde tanıştım. Yetkililerin samimi anlatımlar ve üniversitenin imkanları son derece hoşuma gitmişti.


3. Şu an eğitim gördüğün bölümü neden tercih ettin?

Şu anda eğitim gördüğüm bölümü aslına bakarsanız lisenin son zamanlarından beri kafama takmış durumdaydım, kendimi en iyi ifade edebileceğim meslek grubu olarak da, insanlara kendi düşüncelerimi en iyi yoldan aktarabileceğim bölüm olarak reklamcılığı yani iletişim uzmanı olmayı seçtim.


4. Reklamcılık bölümünde nasıl bir eğitim alıyorsun? Ders içeriklerin neler?

Reklamcılık bölümünde her tür bireyi, her tür kitleyi yakından inceleyerek onlara ikna kısmında eğitimler görüyoruz, ürünü markalaştırmayı, markaları pazarlamayı, pazarlama biçimlerini, ikna taktiklerini ve bunun gibi birçok eğitimden geçtiğimizi söyleyebilirim.


5. Şu an akademik hayatın dışında üniversitede ne gibi çalışmalar ve aktivitelere katılıyorsun?

Üniversitemde eğitime devam ederken aynı zamanda birçok reklam ajansında staj yaptım bugüne kadar. Tv kanalları, ajanslar, müzeler, dernekler vakıflar… birçok kurum ve kuruluşta görev aldım. Şu anda okulumuzun tanıtım ve öğrenci kaynakları biriminde çalışır durumdayken aynı zamanda kendi reklam ajansımı kurmuş ve eğitimimle paralel olarak hepsini aynı uyum ve koordinasyon ile devam ettiriyorum.


6. Üniversite ve bölüm tercihinde bulunacak aday öğrencilere ne gibi tavsiyelerin olur?

Üniversite ve bölüm tercihlerinde bulunacak arkadaşlarımıza tavsiyem, bundan 5–10–20 yıl sonrasını en sonunda da 30–40 yıl sonrasını düşünmelerini rica edeceğim. Eğer 5 yıl sonra iş sahibi olduklarında mutlu, yaptıkları işlerde verimle olacaklarından eminlerse; 30–40 yıl sonra da bu işten emekli olup ya da mesleğinde kompetana dönüşmüş bireyler olduklarında gurur duyulacak işlere imza atmış olacaklarsa bölümlerinde devam etsinler. Okul hayatında da yapmaları gereken belki de tek tavsiyem; hocalarının değerlerinin farkında olsunlar ve sonuna kadar akademisyenlerin bilgi ve çevrelerinden yararlansınlar. Çok verimli olacak, yıllar sonra dahi işlerine yaracak tecrübeler edinmelerini sağlayacaktır.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university