ApplyBAU Blog

img
Evrim Koruyan ApplyBAU Röportajları
1) Merhaba Bize kısaca kendini tanıtabilir misin ?

Merhaba, ben Evrim Koruyan. 22 yaşındayım, Bursalıyım. Bahçeşehir Üniversitesi Endüstriyel Tasarım 3. Sınıf öğrencisiyim. 2.sınıfta BAU Berlin kampüsünde eğitim aldığım için bir dönem Berlin’de yaşadım. Şuanda İstanbul’da yaşıyorum.


2) Bahçeşehir Üniversitesi ile nasıl tanıştın?

Anaokulundan lise sona kadar eğitimimi Bahçeşehir Koleji Bursa’da aldım. Üniversiteye okuduğum kurumundan aşinaydım, aileden biri gibi hissettiğim bir yerdi Bahçeşehir Üniversitesi, hala da öyledir.


3)Şuan eğitim gördüğün bölümü neden tercih ettin ?

Lise 1’den beri Mimarlık okumak istiyordum, sayısalcıydım, matematiği çok seviyordum ve bölümünde buna uygun olduğunu düşünüyordum. Tercihlerimi yaparken Bahçeşehir Üniversitesi önceliğimdi ve tam burslu okumalıydım, bu yüzden aynı fakültede ve biraz da ilgimi çektiği için Endüstri Ürünleri Tasarımını da yazdım. Tam burslu Endüstri Ürünleri Tasarımı tuttu ve 1 dönem okuyup Mimarlığa geçiş yaparım diye düşünmüştüm fakat bölüme başladığımda yaptığım işten keyif aldım ve aslında bu bölümün bana göre olduğunu farkettim.


4) Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde nasıl bir eğitim alıyorsun ? Ders içeriklerin neler?

Bölümde daha uygulamalı eğitimler alıyoruz. Her dönem ana dersimiz olan Proje derslerimiz oluyor. İlk senelerde atölye, model yapma, sistemler üzerine hem malzemelere, hem de makinelere alışmamız için eğitimler alıyoruz, daha sonra bilgisayar programları üzerine dersler alıyoruz. Geleneksel ve dijital tasarıma dair ders içeriklerinin hepsini öğreniyoruz.


5) Şuan akademik hayatın dışında üniversitede ne gibi çalışmalar ve aktivitelere katılıyorsun?

Üniversitenin tanıtım ekibinde asistan öğrenci olarak yer alıyorum, aday öğrencilere tanıtımda ve okul içi etkinliklerde görevli olarak yer alıyorum. Fakültemizin ve fakülte kulübünün düzenlediği workshop ve etkinliklere katılım sağlıyorum.


6) Üniversite ve bölüm tercihinde bulunacak aday öğrencilere ne gibi tavsiyelerin olur ?

Bölüm tercih ederken gerçekten ne yapmak istediğiniz çok önemli. Her bölümün zorluk ve kazancı tamamen sizin severek yapıp yapmadığınıza göre değişiyor. Üniversite tercihinde de mutlaka ne gibi olanaklar sağladığına, ne gibi sosyal etkinlikleri olduğuna bakmalısınız.


ApplyBAU 2024-2025

Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modeli olarak birçok öğrenciye üniversitede istediği bölümde okuma şansı tanıyan ApplyBAU, 11. yılında da gençleri hayallerine kavuşturuyor!

/ bahcesehiruniversity
@applybau
@apply_bau
/ bahcesehiruniversity
/ bahcesehir-university